Axel Petersson Döderhultarn skulptur
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
AXEL PETERSSON, DÖDERHULTARN (1868-1925): "Von Stahlhein", snidat och delvis bemålat trä, undertill något otydligt märkt med blyerts "Von Stahlh(...) , daterad 23.5.45, höjd ca 26 cm
Slitage
283570
2014-12-12