Axel Petersson Döderhultarn skulptur

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

6 000 SEK

AXEL PETERSSON, DÖDERHULTARN (1868-1925): "Von Stahlhein", snidat och delvis bemålat trä, undertill något otydligt märkt med blyerts "Von Stahlh(...) , daterad 23.5.45, höjd ca 26 cm

Slitage

283570

2014-12-12