Häst Dalarna

Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna
Häst Dalarna

Såld för:

32 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

DALAHÄST, 1800-talets mitt/början, tillskriven Hållars Mattias Hansson, Lima, (1778-1871), blåmålad med polykrom dekor, höjd ca 23 cm

Färgbättringar, senare bakben, lagningar

283761

2014-12-13