Ampel empirestil

Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

AMPEL, 1800-talets slut, empirestil, stomme i mässing, delvis förgylld, frostad glaskupa med polykrom dekor av blommor, höjd ca 80 cm

Zustandsbeschreibung

Skador, lagad kupa

283774

2014-12-13