Skrivschatull 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIVSCHATULL, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, med metallinläggningar, skrivskiva klädd i sammet, med lönnfack, höjd ca
PROVENIENS: Författaren August Blanche
Nyckel saknas, sprickor, ytskador, metallinläggningarna med skador
283796
2014-12-13