Skrivschatull 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIVSCHATULL, 1800-talets andra hälft, fanérat i valnöt, med metallinläggningar, skrivskiva klädd i sammet, med lönnfack, höjd ca
PROVENIENS: Författaren August Blanche

Nyckel saknas, sprickor, ytskador, metallinläggningarna med skador

283796

2014-12-13