Skåp med skrivklaff
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÅP med skrivklaff, 1800-talets första hälft, troligen England, intarsiadekor, fanérad i bl a valnöt, bronserade detaljer, dekor i form av kolonetter med korintiska kapitäl, höjd 228, 128x61 cm
Sprickor, slitage, klaffen skadad
283978
2014-12-14