Skåp med skrivklaff

Skåp med skrivklaff
Skåp med skrivklaff
Skåp med skrivklaff
Skåp med skrivklaff
Skåp med skrivklaff
Skåp med skrivklaff
Skåp med skrivklaff
Skåp med skrivklaff

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKÅP med skrivklaff, 1800-talets första hälft, troligen England, intarsiadekor, fanérad i bl a valnöt, bronserade detaljer, dekor i form av kolonetter med korintiska kapitäl, höjd 228, 128x61 cm

Sprickor, slitage, klaffen skadad

283978

2014-12-14