Eduard Wiiralt etsning
2014-12-14
284026
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
WIIRALT, Eduard (Estland 1898-1954): "Noor Araablane" - Petit arabe manière noire"
signerad och daterad Eduard Wiiralt 1940, Casablanca 1938 i trycket, etsning, 24x24 cm
Gulnad