Golvlampa, Achille & Pier Giacomo Castiglione

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

9 000 SEK

GOLVLAMPA, Achille & Pier Giacomo Castiglione, "Arco", Flos, Italien, formgiven 1962, sockel av marmor, svängd, ställbar ställning, skärm av aluminium, höjd 208 cm

Innerskärm med smärre bucklor, marmorsockel med smärre nagg

284037

2014-12-16