Servis Rörstrand 106 delar
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSERVIS, 106 dlr., Rörstrand, 1900-talets första hälft, porslin, dekor av bård samt av löv, bestående av: 55 mattallrikar, 16 djupa tallrikar, 22 förrättstallrikar, 5 fat, 5 salladiärer, såsskål med lock och fat, karott med lock, terrin utan lock
Krackeleringar, sprickor, missfärgningar, slitage
284045
2014-12-14