Servis Rörstrand 106 delar

Servis Rörstrand 106 delar
Servis Rörstrand 106 delar
Servis Rörstrand 106 delar
Servis Rörstrand 106 delar
Servis Rörstrand 106 delar
Servis Rörstrand 106 delar
Servis Rörstrand 106 delar
Servis Rörstrand 106 delar

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, 106 dlr., Rörstrand, 1900-talets första hälft, porslin, dekor av bård samt av löv, bestående av: 55 mattallrikar, 16 djupa tallrikar, 22 förrättstallrikar, 5 fat, 5 salladiärer, såsskål med lock och fat, karott med lock, terrin utan lock

Krackeleringar, sprickor, missfärgningar, slitage

284045

2014-12-14