Tysk servis

Tysk servis
Tysk servis
Tysk servis
Tysk servis
Tysk servis
Tysk servis

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MATSERVIS, 76 dlr, porslin, "Regency", Tyskland, 1900-talets första hälft, delvis förgylld dekor med gröna blad, bestående av: 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 desserttallrikar, 12 assietter, 12 kaffekoppar m fat, kaffekanna, sockerskål m lock, gräddkanna, 1 par ljusstakar, såssnipa, 4 serveringsfat, skål, karott med lock

En desserttallrik med nagg

284090

2014-12-15