Skålfat tenn av Magnus Söderberg Stockholm
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLFAT, tenn, trestämplat Magnus Söderholm (mästare i Stockholm 1716-1748/67) Stockholm 1721, konturerat brätte, märkt på baksidan N:o 5 samt med ägarstämpel, diameter 35,5 cm, slitage, något buckligt
284174
2014-12-15