Skålfat tenn av Magnus Söderberg Stockholm

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKÅLFAT, tenn, trestämplat Magnus Söderholm (mästare i Stockholm 1716-1748/67) Stockholm 1721, konturerat brätte, märkt på baksidan N:o 5 samt med ägarstämpel, diameter 35,5 cm, slitage, något buckligt

284174

2014-12-15