Bonad Sunnerboskolan
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BONAD, Småland, Sunnerboskolan, daterad 1837, visar bl a ""Om de tre män i den brinnande ugnen", "Lotts hustru såg sig tillbaka og blef förvandlad i en saltstod", målad på duk, uppfodrad, ca 370x60 cm
Uppfodrad, skador, lagningar
284180
2014-12-15