Bonad Sunnerboskolan

Bonad Sunnerboskolan
Bonad Sunnerboskolan
Bonad Sunnerboskolan
Bonad Sunnerboskolan

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BONAD, Småland, Sunnerboskolan, daterad 1837, visar bl a ""Om de tre män i den brinnande ugnen", "Lotts hustru såg sig tillbaka og blef förvandlad i en saltstod", målad på duk, uppfodrad, ca 370x60 cm

Uppfodrad, skador, lagningar

284180

2014-12-15