Abraham van Cuylenburg hans efterföljare Landskap
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ABRAHAM VAN CUYLENBURG, hans efterföljare (romersk skola, omkring 1680), figurer på den romerska Campagnan med Caius Cestius pyramid i fonden, olja på duk, 55x74 cm.
Skarvad duk längs med övre och nedre kant, mindre lagning, färgbortfall, krackeleringar
284211
2015-01-28