Ljuskrona Maria Theresia
Klubbat för:
6 000 SEK
8 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, Maria Theresia stil, märkt Bohemia Crystal, Made in Czechoslovakia, glasad stomme, behängd med olikformade slipade prismor, 16 ljusarmar, höjd 85, diameter 95 cm
Slitage, lösa prismor medföljer
284244
2014-12-16