Tallrikar Josef Frank för Svenskt Tenn

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 6 st, ovala, glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, grönt glas

Historik:
Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik

Bruksslitage

284347

2014-12-16