Tallrikar Josef Frank för Svenskt Tenn
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 6 st, ovala, glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, grönt glas
Historik:
Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik
Bruksslitage
284347
2014-12-16