Silverbestick Kungsholm

Silverbestick Kungsholm
Silverbestick Kungsholm
Silverbestick Kungsholm
Silverbestick Kungsholm
Silverbestick Kungsholm
Silverbestick Kungsholm

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

11 000 SEK

BESTICK, 87 dlr, silver, Hallberg, modell Kungsholm, Stockholm 1940-/ 50-tal, besåtende av: bordsgafflar, 12, bordsknivar, 12, bordsskedar, 12, dessertgafflar, 12, dessertknivar, 12, kaffeskedar, 12, förgyllda moccaskedar, 12, såssked, smörknivar, 2, totalvikt ca 2257 g

284389

2014-12-16