Zao Wou-Ki färgetsning

Zao Wou-Ki färgetsning
Zao Wou-Ki färgetsning

Klubbat för:

27 000 SEK

Arviointi

25 000 SEK

Kuvaus

WOU-KI, Zao (Kina/Frankrike,1921-2013): Sans titre (ur Nobel Prize Portfolio), färgetsning, 1974, signerad och numrerad Zao Wou-Ki 39/100, I. 43,5 x 61,5 cm S. 56,5 x 76 cm
Colour etching, 1974, signed and numbered.
LITTERATUR: Rivière 249

Kuntoraportti

284504

Päivämäärä:

2014-12-19