August Schaeffer von Wienwald olja på duk

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

AUGUST SCHAEFFER VON WIENWALD (Österrike 1833-1916), Sommerliche Landschaft, signerad och daterad August Schaeffer 1857, olja på duk, 87,5x130 cm.
PROVENIENS: Stockholms Tekniska Institut

Krackeleringar, smärre färgbortfall

284546

2014-12-20