August Schaeffer von Wienwald olja på duk
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AUGUST SCHAEFFER VON WIENWALD (Österrike 1833-1916), Sommerliche Landschaft, signerad och daterad August Schaeffer 1857, olja på duk, 87,5x130 cm.
PROVENIENS: Stockholms Tekniska Institut
Krackeleringar, smärre färgbortfall
284546
2014-12-20