Brickbord Arthur Percy för Gefle

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BRICKBORD, bricka i flintgods, modell Percy, Gefle, målarsignatur Trost, underredet etikettmärkt C J Jonsson söner möbeltillverkning Ljungby, höjd 70, 50x71 cm

Underrede med smärre slitage, fajans med krackelyr

284688

2014-12-21