Bestick Focus Deluxe

Bestick Focus Deluxe
Bestick Focus Deluxe
Bestick Focus Deluxe
Bestick Focus Deluxe
Bestick Focus Deluxe
Bestick Focus Deluxe

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BESTICK, 91 dlr, "Focus de Luxe", Folke Arström för Gense, 1960-tal, formgiven inför H55-mässan i Helsingborg 1955, rostfritt bakelit, bestående av: 6 matknivar, 6 matgafflar, 12 dessertgafflar, 11 dessertknivar, 12 efterrättsskedar, 12 smörgåsgafflar, 18 smörgåsknivar, 14 kaffeskedar
Udda delar medföljer, delvis i originalboxar

Bruksslitage

284776

2014-12-21