Fickur 18 k guld

Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld
Fickur 18 k guld

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

18 000 SEK

FICKUR, 18 k guld, 1900-talets första hälft, savonett, innerboett i 18 k, breguetspiral, verk samt boett märk Sine Dolo, boett med Gustaf V´s porträtt i samt stora riksvapnet i emalj, förgylld urtavla med arabiska siffror, blånerade visare, boett nr: 14946, diameter 50 mm, vikt ca 86 g, sannolikt en hedersgåva, dokument från Livrustkammaren, Kungl Hovstaterna samt etui medföljer

Boett med smärre repor

284804

2014-12-22