Venetiansk ljuskrona
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LJUSKRONA, opalinglas, venetiansk stil, 1900-talets andra hälft, 6 ljusarmar, dekor i rosa och blått, höjd ca 70, diameter ca 72 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
1 skadat blad, 1 blomstjälk saknas, slitage
284923
2014-12-23