Orrefors takkrona
Klubbat för:
6 800 SEK
2 000 SEK
TAKKRONA, Orrefors, troligen Fritz Kurz, venetiansk stil, 5 ljusarmar, glasad mittstome, höjd ca 65, diameter ca 75 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
2 kupor med skador samt lagningar, tillhörande lövdekorationer saknas
284925
2014-12-23