Orrefors takkrona

Orrefors takkrona
Orrefors takkrona
Orrefors takkrona
Orrefors takkrona
Orrefors takkrona
Orrefors takkrona

Klubbat för:

6 800 SEK

2 000 SEK

TAKKRONA, Orrefors, troligen Fritz Kurz, venetiansk stil, 5 ljusarmar, glasad mittstome, höjd ca 65, diameter ca 75 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten

2 kupor med skador samt lagningar, tillhörande lövdekorationer saknas

284925

2014-12-23