Thomas Rowlandson akvarell
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
THOMAS ROWLANDSON (England, 1756-1827): Interiör med sällskap, signerad och daterad Rowlandson 1799, akvarell 18x29 cm.
PROVENIENS: Samling Erik Palmstierna, svensk ambassadör i London fram till 1937.
Något gulnad, smärre fläckar
285014
2014-12-28