Thomas Rowlandson akvarell

Thomas Rowlandson akvarell
Thomas Rowlandson akvarell
Thomas Rowlandson akvarell
Thomas Rowlandson akvarell
Thomas Rowlandson akvarell
Thomas Rowlandson akvarell

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

THOMAS ROWLANDSON (England, 1756-1827): Interiör med sällskap, signerad och daterad Rowlandson 1799, akvarell 18x29 cm.
PROVENIENS: Samling Erik Palmstierna, svensk ambassadör i London fram till 1937.

Något gulnad, smärre fläckar

285014

2014-12-28