Ljuskrona sengustavianskstil
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSKRONA, sengustavianskstil, 1800-tal, för åtta ljus, behängd med olikslipade prismor, mässingsstomme med dekor av bla lejonmaskaroner, korgbotten med sparljus, ovandel med plym, höjd 86 cm
Smärre skador och kompletteringar, en ljusarm stukad
285050
2015-01-28