Ljuskrona sengustavianskstil

Ljuskrona sengustavianskstil
Ljuskrona sengustavianskstil
Ljuskrona sengustavianskstil
Ljuskrona sengustavianskstil

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

LJUSKRONA, sengustavianskstil, 1800-tal, för åtta ljus, behängd med olikslipade prismor, mässingsstomme med dekor av bla lejonmaskaroner, korgbotten med sparljus, ovandel med plym, höjd 86 cm

Smärre skador och kompletteringar, en ljusarm stukad

285050

2015-01-28