Torsten Palm oljemålning

Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning
Torsten Palm oljemålning

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PALM, Torsten (1885-1934): Landskap från Öland, signerad T Palm -28, olja på duk, 45x54 cm
HISTORIK: Parisutällningen 1929 samt
Etikettmärkt Torsten Palms minnesutställning i Nationalmuseum 1945

Färgbortfall

285070

2014-12-24