Spegel stockholmsarbete i empire

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i empire, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, överstycke med dekor av bla lyra, gardinfestong och strålande stjärna, silverfolierat glas, 183x83 cm

Smärre skador, slitage, senare glas

285087

2015-01-28