Uniformsdelar
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UNIFORMSDELAR m/ä, bestående av 4 uniformer, 3 uniformsrockar, 4 par byxor och 1 väst
PROVENIENS: Överste Wilhelm Bergenstråhle (1856-1913)
Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
hans dotter Fröken Karin Bergenstråhle
skador, anlupna, insektsangrepp, delar saknas
285106
2015-01-30