Uniformsdelar

Uniformsdelar
Uniformsdelar
Uniformsdelar
Uniformsdelar
Uniformsdelar
Uniformsdelar
Uniformsdelar
Uniformsdelar

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UNIFORMSDELAR m/ä, bestående av 4 uniformer, 3 uniformsrockar, 4 par byxor och 1 väst
PROVENIENS: Överste Wilhelm Bergenstråhle (1856-1913)
Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
hans dotter Fröken Karin Bergenstråhle

skador, anlupna, insektsangrepp, delar saknas

285106

2015-01-30