Militaria

Militaria
Militaria
Militaria
Militaria
Militaria
Militaria

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MILITARIA m/ä, 4 mössor, knutskärp, portopéer, sadelkoppel, m.m.
PROVENIENS: Överste Wilhelm Bergenstråhle (1856-1913)
Forsby herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
hans dotter Fröken Karin Bergenstråhle

Skador, anlupna, insektsangrepp

285108

2015-01-30