Bokskåp, sannolikt stockholmsarbete i Karl Johan
Klubbat för:
23 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
BOKSKÅP, sannolikt stockholmsarbete i Karl Johan, fanerat med bonad björk, brännförgyllda beslag av mässing, rak form med krönlister, övre dörrar med nät, inredning av fem fasta hyllor, nedre del med en fast hylla, nyckel finns, höjd 229, 135 x 49 cm
Fanerskador, skador, lagningar
285125
2014-12-27