Mo Geng
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GENG, Mo (född 1960): Blommande grenar, inskription och sigill, bläck och akvarell på papper, ca 30x65 cm
PROVENIENS: Från en svensk privatsamling, köpt i Kina 1970-tal
Mo Geng b. 1960, ink and colour on paper, flowering branches, inscription and seal, c. 30 x 65 cm
PROVENANCE:
From a Swedish private collection, purchased in China during 1970´s
285244
2014-12-25