Harald Sallberg tusch resp etsning ölandsmotiv

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SALLBERG, Harald (1895-1963) (2 st): "Blommor invid en gärdesgård Öland" (omslag till Knut Hagbergs bok Öland) samt Vattendrag vid räls, signerade Harald Sallberg och etsningen numrerad 301/310, tusch resp etsning

285266

2014-12-25