Ölkrus troligen Tyskland

Ölkrus troligen Tyskland
Ölkrus troligen Tyskland
Ölkrus troligen Tyskland
Ölkrus troligen Tyskland
Ölkrus troligen Tyskland
Ölkrus troligen Tyskland

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ÖLKRUS, troligen Tyskland, 1700/1800-tal, saltglaserat flintgods, lock i tenn, höjd 20 cm

Smärre skador och nagg

285298

2014-12-25