Slaglåsgevär Carl Gustafs Stads faktori 1863

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, svenskt, Carl Gustafs Stads faktori 1863, damaskerad pipa med kanelerat kammarstycke, daterad och signerad pipa 1865 samt ADN, kortad stock av björk med nätskärning, daterat och flamhärdat lås med gravyr, laddstake med hornnäsa, längd 122 cm

Mindre ytskador

285313

2014-12-25