Bålskål Kina 1700-tal

Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal
Bålskål Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, qianlong, "dubbla påfåglar", dekor i famille rose, höjd 12,5 diameter 28 cm

Kuntoraportti

Omfattande lagningar, slitage

285334

Päivämäärä:

2014-12-26