VAS med lock Turkiet Küthayafajans

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS MED LOCK, Küthaya, Turkiet / Osmanska riket, fajans, troligen omkring år 1900, polykromt bemålad dekor, höjd 28 cm

Lagningar, skador, lock ej ursprungligt

285346

2014-12-26