Figuringrupp Tyskland

Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland
Figuringrupp Tyskland

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

FIGURINGRUPP, porslin, 1900-talets första hälft, Ens & Eckert Triebner (1762-), Tyskland, bär märke samt 1762, rokokosällskap, bemålad dekor, höjd ca 38, 55x30 cm

Smärre slitage och nagg

285449

2014-12-27