Hans Bellmer 3 torrnålsgravyrer

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BELLMER, Hans (1902-1975): (3) Naissance, stämpelsignerad Bellmer, numrerad 46/150, stämpel D. Bihl-Bellmer på baksidan, torrnål, 40x30 cm, bladstorlek 77x57 cm, samt två osignerade med bladstorlek 50x65 samt 28x38 cm

"Naissance" med hanteringsveck och revor i marginaler

285480

2014-12-28