Hans Bellmer 3 torrnålsgravyrer
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BELLMER, Hans (1902-1975): (3) Naissance, stämpelsignerad Bellmer, numrerad 46/150, stämpel D. Bihl-Bellmer på baksidan, torrnål, 40x30 cm, bladstorlek 77x57 cm, samt två osignerade med bladstorlek 50x65 samt 28x38 cm
"Naissance" med hanteringsveck och revor i marginaler
285480
2014-12-28