Georges Braque färglitografi
Klubbat för:
4 000 SEK
8 000 SEK
BRAQUE, Georges (1882-1963): Le Canard, 1961, signerad och annoterad G. Braque Epreuve d´essai, (ett provtryck vid sidan av den ordinarie upplagan om 75 ex.) Editerad av Au Vent d´Arles, Paris, färglitografi, 34,5x45,5 cm bladstorlek 51x65 cm, oramad
LITTERATUR: Vallier 160
285576
2014-12-28