Fat Italien 1800-tal

Fat Italien 1800-tal
Fat Italien 1800-tal
Fat Italien 1800-tal
Fat Italien 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FAT, Italien, sannolikt 1800-tal, majolika, målad polykrom dekor med allegoriskt motiv, diameter 42 cm PROVENIENS: Rudolf Christenssens samling, Stockholm
Direktör Vidar Christensens samling, Stockholm

Glasyrnagg

285577

2014-12-28