Stekfat tallrik assietter Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

STEKFAT, TALLRIK, ASSIETTER, 7 st, porslin, Kina, 1900-tal, ett antal bär märkning, celadonglasyr med emaljfärger, stekfatets längd 40, assietternas diameter ca 14,5-20 cm

Lagning, sprickor, nagg

285710

2014-12-29