Karl Hultström byst
Klubbat för:
650 SEK
1 500 SEK
HULTSTRÖM, Karl (1884-1973): Byst, patinerad brons, på stensockel, signerad och daterad Karl Hultström 1959, gjutarstämpel L R 20 cire Perdue, troligen föreställande Fabrikör Robert Ljunglöf, höjd med sockel 51 cm
285720
2014-12-29