Karl Hultström byst

Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst
Karl Hultström byst

Klubbat för:

650 SEK

1 500 SEK

HULTSTRÖM, Karl (1884-1973): Byst, patinerad brons, på stensockel, signerad och daterad Karl Hultström 1959, gjutarstämpel L R 20 cire Perdue, troligen föreställande Fabrikör Robert Ljunglöf, höjd med sockel 51 cm

285720

2014-12-29