Fat bordspingla Kunglig Dansk resp Meissen

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FAT, BORDSPINGLA, porslin, Kunglig Dansk resp Meissen, 1900-tal, polykromt bemålad dekro av fåglar resp dekor av buketter och ströblommor, längd ca 45 resp höjd 11 cm

Bordspinglans dekorblommor med nagg, bordspinglans kläpp saknas

285787

2015-01-02