Fat bordspingla Kunglig Dansk resp Meissen
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FAT, BORDSPINGLA, porslin, Kunglig Dansk resp Meissen, 1900-tal, polykromt bemålad dekro av fåglar resp dekor av buketter och ströblommor, längd ca 45 resp höjd 11 cm
Bordspinglans dekorblommor med nagg, bordspinglans kläpp saknas
285787
2015-01-02