Fat Holland 1700-tal

Fat Holland 1700-tal
Fat Holland 1700-tal
Fat Holland 1700-tal
Fat Holland 1700-tal

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, Holland möjligen Friesland, omkring år 1700, fajans, målad dekor i muffelfärger av William och Mary (Kung William III och II av England, Skottland och Irland och drottning Mary II), diameter 34 cm

omfattande lagningar, skador

285845

2014-12-31