Fat Holland 1700-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, Holland möjligen Friesland, omkring år 1700, fajans, målad dekor i muffelfärger av William och Mary (Kung William III och II av England, Skottland och Irland och drottning Mary II), diameter 34 cm
omfattande lagningar, skador
285845
2014-12-31