Bataljescen, oljemålning

Bataljescen, oljemålning
Bataljescen, oljemålning
Bataljescen, oljemålning
Bataljescen, oljemålning

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (Tyskland, 1700-tal): Bataljscen, olja på koppar, 26x34. Motivet föreställer Gustaf II Adolf på sin häst Streiff i slaget vid Lützen 1632

Retuscher

286028

2015-01-28