Joan Miro färgetsning

Joan Miro färgetsning
Joan Miro färgetsning

Klubbat för:

9 800 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MIRO, Joan (1893-1983): ur Le Marteau sans Maitre, färgetsning och akvatint tryckt på japanpapper, 1976, signerad och numrerad Miro VI/L, bladstorlek 44,5 x 66 cm
LITTERATUR: Cramer books 216 (pl. 9), Dupin 952

Fläckar ("Foxing")

286112

2015-01-27